SYCYLIA - TAJEMNICE CORLEONE
SYCYLIA - TAJEMNICE CORLEONE
Dzień pierwszy: Przylot do Katanii.  Połączenie bezpośrednie. Czas lotu 2 godziny 50 minut. 

Przykładowy lot zakłada start z lotniska w Warszawie. Dostępne są również loty z innych lotnisk w Polsce. W celu ustalenie najbardziej dogodnego lotu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 605 601 401 

Dzień drugi: Katania - Caltagirone. Dystans 220 km do pokonania w 6 godzin. 

Po wydaniu motocykli, lokalnymi drogami udajemy się na południe wyspy, na kawę wstąpimy do Syrakuz, zwiedzimy barokowe miasto Noto i wsponając się przez mocno pagórkowaty teren dojedziemy do miasta ceramiki - Caltagirone gdzie zaplanowany został nocleg. Blisko 300 km niesamowitej trasy motocyklowej, setki zakrętów i koralowe, zachodnie wybrzeże Sycylii. 

Dzień trzeci: Caltagirone - Agrigento. Dystans 290 km do pokonania w 5 godzin. 

Przed nami centralna część wyspy i miasto Enna, które dokładnie dzieli Sycylię na północną i południową. Przez kolejne kilometry zaplanowanej trasy poznamy lokalny koloryt rolniczej Sycylii aż dojedziemy do Agrigento, miasta z kilkutysięczną historią z rzymskimi grobowcami i greckimi budowlami. 

Dzień czwarty: Agrigento - Palermo.  170 km do pokonania w 5 godzin. 

Wśród gajów oliwnych, pól uprawnych i drzew cytrusowych, przetniemy Sycylię z południowej części wyspy na na północną. Podczas dzisiejszego dnia, odwiedzimy miasto urodzin Don Corleone, katedrę w Monreale a wieczorem wraz z polskojęzycznym, licencjonowanym przewodnikiem zwiedzimy Palermo i jego tajemnice. Skosztujemy miejscowych smakołyków na ulicach największego street food'u na Sycylii.

Dzień piąty: Palermo - Cefalu. Dystans 180 km do pokonania w okolicach 6 godzin.

Zaplanowane na dziś, północne kręte drogi, wśród gór, dadzą nam prawdziwą radość z jazdy motocyklem. Dzisiejszego dnia pokonamy setki zakrętów oraz panoramicznych serpentyn. Po południu dojedziemy do Cefalu a wieczorny spacer po uliczkach tego ponad tysiącletniego miasteczka na długo pozostanie w naszej pamięci. 

Dzień szósty: Cefalu - Cefalu. Dystans 200 km do pokonania w 6 godzin.

Dzisiaj bagaże zostawiamy w hotelu i zaraz po śniadaniu  wyjeżdżamy na prawdziwy Sycylijski rollercoaster po okolicznych górach. Zaplanowaliśmy dla Was trasy, które uwielbiane są przez włoskich motocyklistów. Będzie kręto i widokowo a cały dzień spędzimy na idealnych asfaltach wśród pięknych widoków. Po powrocie z zakręconych dróg chętni spróbują kąpieli w falach Morza Tyreńskiego. 

Dzień siódmy: Cefalu - Katania. Dystans 200 km do pokonania w okolicach 6 godzin.

Dobrej jakości drogi, wyborne lokalne jedzenie i na deser wjazd najwyższą możliwą drogą pod wulkan Etna. Przy słonecznej pogodzie jest możliwość wjazdu gondolą bliżej szczytu góry. Ten wulkan to symbol całej wyspy, bardzo ważne miejsce dla każdego Sycylijczyka. Wieczorem zaplanowany został nocleg w hotelu w którym rozpoczynaliśmy naszą przygodę z Sycylią. Oddajemy motocykle i bawimy się do rana przy włoskiej muzyce oraz wspaniałej kuchni i wybornym winie. 

Dzień ósmy: Powrót do Polski. Lot bezpośredni - Katania - Warszawa. Czas lotu 2 godziny 50 minut.

W zależności od wybranego lotu przewidziany jest transfer na lotnisko z hotelu w okolicach 3 godzin przed odlotem do Polski. Przykładowy powyższy program wyjazdu na Sycylię, może ulegać zmianie w zależności od dostępnych lotów oraz warunków pogodowych panujących w tym czasie na Sycylii.  

Pobierz katalog pdf

Zobacz także

zobacz kalendarz

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie związane z wyjazdem! Nasz kontaktowy numer telefonu to 605 601 401  

SARDYNIA I KORSYKA
Odwiedź dwie niesamowite wyspy!  Czekają na Ciebie najlepsze, widokowe trasy motocyklowe oraz nowe modele motocykli
HISZPANIA - ROLLERCOASTER
Sprawdź się na krętych trasach Półwyspu Iberyjskiego. Wykwalifikowany opiekun i serwisant zawsze są do Twojej dyspozycji
MAROKO - BERBER TEA
Odwiedź motocyklem gorącą afrykańską pustynię! Prawdziwe Maroko od środka – wciągające, zachwycające i bezpieczne.