SARDYNIA I KORSYKA
SARDYNIA I KORSYKA
Przylot do Cagliari. Czas lotu. Połączenie bezpośrednie. Czas lotu 2 godziny 35 minut. 

Przykładowy lot zakłada start z lotniska w Modlinie. W celu ustalenia najbardziej dogodnego lotu, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 883 130 000. Po lądowaniu z lotniska odbierze Cię nasz transport i zawiezie do hotelu lub bazy z której odbierzesz motocykl. 

Dzień drugi: Zachodnia część wyspy . Dystans 330 km do pokonania w 8 godzin. 

Blisko 300 kilometrów motocyklowego szaleństwa. Setki zakrętów na całej trasie oraz kulminacyjny punkt programu, zapierająca dech w piersiach, droga SP49 oddana do użytku w 1879 roku, łącząca miasteczka Bosę i Alghero. Trasa ta wije się wzdłuż tzw. Koralowej Riwiery. Podczas przejazdu trasą panoramiczną, będziemy podziwiać klifowe wybrzeże porośnięte makią śródziemnomorską, liczne zatoczki (Porto Managu, Porto Baoso, Cala Ittiri, Porto Tangone itp.)   

Dzień trzeci: Porto Torres - Propriano (Francja/Korsyka)  Dystans 210 km do pokonania w 8 godzin. 

Po śniadaniu i odprawie przejedziemy przez północne rejony wyspy. Czeka nas też szybka i sprawna przeprawa promowa na Korsykę do miejscowości Bonifacio. Przed nami rewelacyjne trasy francuskiej wyspy, które zaprowadzą nas do małego miasteczka Propriano w którym zaplanowany został nocleg.  

Dzień czwarty: Propriano - Calvi. Dystans 240 km do pokonania w okolicach 6 godzin.

Kwintesencja jazdy po zakrętach. Na zachodnie wybrzeże Korsyki zjeżdża się cała motocyklowa Europa. Górzyste tereny i gaje oliwne oraz winnice towarzyszyć nam będą przez większość dnia. Odwiedzimy kilka, klimatycznych miasteczek takich jak Piana czy Cargese ,wypijemy dobrą kawę i zasmakujemy wyśmienitej, regionalnej kuchni. Tego dnia pokonamy setki ciasnych winkli, czując mocny powiew Morza Śródziemnego.   

Dzień piąty: Calvi - Santa Teresa Gallura (Sardynia Włochy). Dystans 350 km do pokonania w 8 godzin.

Przed nami największy masyw górski na wyspie znajdujący się w Parku Narodowym Korsyki. Na zaplanowanej trasie czekają nas setki zakrętów, położonych na bardzo dobrej jakości asfalcie. Dotrzemy na wschodnie wybrzeże, którego krajobrazy zupełnie różnią się od zachodniej części. Słynie ono z pięknych plaż i lazurowego morza ale przede wszystkim z tego co nas szczególnie interesuje - panoramicznych i krętych tras stworzonych dla motocykli.   

Dzień szósty: Santa Teresa - Cala Gonone. Dystans 260 km do pokonania w okolicach 6 godzin.

Tego dnia sprawdzimy, na której wyspie są lepsze trasy motocyklowe. Na Korsyce czy Sardynii? Będziemy poruszali się wschodnią częścią. Zaplanowana została malownicza trasa motocyklowa wijąca się na przemian w głębi lądu i nad samym morzem wznosząc się na masyw, z którego stoków roztacza się piękny widok na przylądek Carbonara. Tego dnia czeka nas też sporo atrakcji turystycznych takich jak stare wieże strażnicze Torre Mortorio i Torre Cala Regina, warownia Vecchia i znane z wszystkich przewodników turystycznych,  domy czarodziejek.  


Dzień siódmy: Cala Gonone - Cagliari. Dystans 210 km do pokonania  okolicach 5 godzin. 

Czeka nas ostatni kulminacyjny odcinek jazdy po Sardynii. Kierujemy się na południe wyspy a towarzyszyć nam będą złociste plaże i szmaragdowe morze. Nie ominiemy oczywiście najgłębszego wąwozu w Europie - Su Gorropu. Wieczorem dotrzemy do Calgari - miejsca w którym rozpoczęła się nasza przygoda z Sardynią i Korsyką.  

Powrót do Polski. Lot do Polski trwa w okolicach 2 godzin i 30 minut. 

Dziś kończy się nasza przygoda z Sardynią i Korsyką. Po śniadaniu oddajemy motocykle. Transfer zabiera uczestników na lotnisko w okolicach 3 godzin przed lotem. 

Pobierz katalog pdf

Zobacz także

zobacz kalendarz

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie związane z wyjazdem! Nasz kontaktowy numer telefonu to 605 601 401  

MAROKO - BERBER TEA
Odwiedź motocyklem gorącą afrykańską pustynię! Prawdziwe Maroko od środka – wciągające, zachwycające i bezpieczne.
WYJAZD DO PORTUGALII - NAJLEPSZE TRASY W UE
Przygotuj się na cudowne trasy w równie pięknym otoczeniu. Do tego jak zawsze: sprawdzone hotele i klimatyczne restauracje
SYCYLIA - TAJEMNICE CORLEONE
Zapuść się w głąb pięknej Sycylii! Już tej jesieni, zapraszamy na całkowicie nową, niesamowitą trasę wokół tajemniczej wyspy.