NOWA ZELANDIA
NOWA ZELANDIA

Dzień pierwszy: Lot do Nowej Zelandii.  Połączenie z przesiadkami. Czas lotu około 24 godzin. 
Do Nowej Zelandii można dostać się na kila sposobów. Lot jednym ciągiem trwający około 20 godzin z kilkugodzinnymi przesiadkami (np. w Dubaju i Sydney) lub można podzielić go na dwa etapy - np. z przerwą na nocleg w Hong Kongu lub Singapurze. Jest do dodatkowa okazja aby odpocząć i częściowo odwiedzić te miasta. Po zebraniu grupy prześlemy taką propozycję. Chętnie pomożemy w zakupie dogodnego biletu lotniczego. W tym celu prosimy o kontakt z naszym biurem pod numerem telefonu 605 601 401. 

Dzień drugi: Z Christchurch do Hanmer Springs. Dystans 140 km do pokonania w 4 godziny 
Po formalnościach związanych z odbiorem motocykli, czeka nas krótka przejażdżka do Hanmer Springs - przeznaczona na zapoznanie się z motocyklami i przyzwyczajeniem do ruchu drogowego oraz panującego w Nowej Zelandii klimatu. Poczujemy wakacyjny klimat. Hanmer Springs to ośrodek alpejski położony w dorzeczu zalesionych gór i klimatycznych, lokalnych domków. Znajdują się tu gorące źródła termalne, w których możemy odpocząć.  

Dzień trzeci: Hanmer Springs - Punakaiki. Dystans 260 km do pokonania w 5-6 godzin. 
Dziś przed nami Lewis Pass, bajeczna przełęcz i niesamowita trasa motocyklowa. Przejedziemy kultowym szlakiem Maorysów  położonym w lasach deszczowych i zatrzymamy się na lunch w Reefton, starym mieście górniczym, a następnie skierujemy się do Punakaiki na dzikim, Zachodnim Wybrzeżu Nowej Zelandii. Nasza trasa położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie wybrzeża, oferuje perfekcyjne motocyklowe zakręty oraz wspaniałe widoki. Praktycznie na całej trasie przejazdu będą towarzyszyły nam formacje skalne (Pancake Roks)

Dzień czwarty: Punakaiki - Franc Josef.  230 km do pokonania w 5-6 godzin. 
Tego dnia zaplanowaliśmy West Coast Road i odwiedziny Johna Brittena, słynnego projektanta motocykli. Będziemy poruszać się krętą trasą przez dzikie i skaliste zachodnie wybrzeże, prowadzącą do pięknych miejscowych lasów i jezior. Droga Zachodniego Wybrzeża znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Tasmańskiego oraz ośnieżonych szczytów Alpejskich. Nigdzie na świecie na tej szerokości geograficznej lodowce nie zbliżały się tak bardzo do wybrzeża.

Dzień piąty: Franz Josef - Queenstown. Dystans 355 km do pokonania w okolicach 6-7 godzin.
Tego dnia będziemy podążać krętą trasą wybrzeża Tasmańskiego. Będzie dziko i pięknie. Zatrzymamy się w zatoce Bruce aby podpisać kamień - to tradycja Kiwi!. Czeka nas też zaskakująca zmiana krajobrazu po tym jak odbijemy w głąb lądu aby przekroczyć znaną i polecaną przez motocyklistów przełęcz Haast. Zastaniemy tam wspaniałe widoki, spiętrzone rzeki oraz monumentalne wodospady. Sceneria ponownie zmieni się po wjeździe do Otago i Parku Narodowego Mount Aspring. Tu zobaczymy ogromne jeziora w tle których znajdować się będą ośnieżone szczyty. Pokonamy jedną z piękniejszych przełęczy w Nowej Zelandii i dotrzemy do Queenstown - światowej stolicy adrenaliny!

Dzień szósty: Queenstown. Dzień wolny od jazdy motocyklem
Cały dzień przeznaczony na poznanie tego fantastycznego miejsca. W Queenstown znajduje się tyle atrakcji, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Można skorzystać z lotu paralotnią, skoku na bungee, skuterów wodnych czy raftingu - od wyboru do koloru. Szczególnie polecana jest przejażdżka do starego miasteczka Arrowtown lub bajkową drogą do Glenorchy położoną w okolicach jeziora Wakatipu. Wieczorem kolacja w restauracji Skyline położonej na szczycie z którego można podziwiać Queenstown oraz zachód słońca nad górami.

Dzień siódmy: Queenstown - Te Anau. Dystans 200 km do pokonania w okolicach 4-6 godzin.
Pojedziemy do miejscowości Te Anau położonej w Fiorland. To ogromny obszar odległej i niedostępnej przyrody. Jedno z niewielu miejsc na ziemi do którego nie dotarła jeszcze cywilizacja! Wodospady spadają setki metrów w dziewicze zalesione doliny. Lustrzane powierzchnie fiordów odzwierciedlają otaczające je majestatyczne, wysokie góry. Żyją tu delfiny, foki i oczywiście pingwiny. Tutaj słowo "cisza" nabiera innego znaczenia. Dodatkową atrakcją może być też wycieczka łodzią do słynnych jaskiń te Anau.

Dzień ósmy: Te Anau  - Milford Sound - Te Anau. Dystans 220 godziny do pokonania w 4-5 godzin. 
Fantastyczna motocyklowa przejażdżka brzegiem jeziora Te Anau, następnie pokonamy słynny tunel Homera - wykutym w skale, ręcznie w latach trzydziestych XX wieku. Przejedziemy na drugą stronę tunelu i będziemy cieszyć się piękną trasą stworzoną jakby dla motocyklowej frajdy, otoczoną oszałamiającą górską scenerią. Całej naszej dzisiejszej trasie będą towarzyszyć bardzo inteligentne i bezczelne papugi Kea Alpine. Tego dnia zaplanowaliśmy również rejs po Milford Sound trwający w okolicach 2 godzin.  

Dzień dziewiąty. Te Anau - Dunedin. Dystans 320 km do pokonania w 6-7 godzin.
Dzisiejsza trasa to jazda po winklach, która prowadzi nas przez centrum Otago do szkockiego miasteczka Dunedin. Na naszej drodze pojawi się również rybacka stolica Nowej Zelandii - Gore. Główną atrakcją dzisiejszego dnia będzie piękne i bogate muzeum lotnictwa. Półwysep Otago słynie z wiktoriańskiej architektury, a to sprawia, że jest to miejsce szczególnie istotne dla turystów, dlatego tego dnia zatrzymamy się w Larnach Lodge - zamku, który jest jedną z wizytówek Nowej Zelandii.  

Dzień dziesiąty. Dunedin - dzień wolny od jazdy motocyklem lub lokalna wycieczka po okolicy. 
Cały wyjazd do Nowej Zelandii został tak zaprojektowany, aby poza doznaniami motocyklowymi uczestnicy mieli możliwość poznać tą piękną wyspę również turystycznie. To właśnie na półwyspie Otago w okolicach miejscowości Dunedin będziesz miał niepowtarzalną okazję zobaczyć rzadkie królewskie albatrosy oraz żółte pingwiny. Dla tych, którym będzie jeszcze mało motocyklowych kilometrów przygotowaliśmy krętą trasę z pięknymi widokami na wybrzeże a dla osób chcących poznać ten rejon turystycznie mamy dwie propozycje. Przejażdżka kolejką do wąwozu Taieri lub wycieczkę statkiem wokół półwyspu do rezerwatu dzikich zwierząt. 

Dzień jedenasty.  Dunedin - Tekapo. Dystans 387 km do pokonania w 6-7 godzin. 
Opuszczamy Dunedin wybierając piękną motocyklową trasę przez góry Mangatua. Obszar ten jest typowy dla suchego krajobrazu Maniototo. Towarzyszyć nam będą faliste wzgórza. Zatrzymamy się w Cromwell, aby skosztować regionalnego przysmaku, którym jest miska owocowa Nowej Zelandii. Następnie piękną i krętą przełęczą Lindis otoczoną alpejskim krajobrazem, na której z jednej strony towarzyszyć nam będzie dolina Lindis, a z drugiej rzeka Ahuriri dotrzemy nad jezioro Tekapo.

Dzień dwunasty. Tekapo - Christchurch. Dystans 320 km do pokonania w 6-7 godzin.
Okolice jeziora Tekapo oferują zapierające dech w piersiach widoki na Monte Cook - najwyższy szczyt w Nowej Zelandii. To właśnie z tego miejsca pochodzi najwięcej zdjęć przedstawiających Nową Zelandię. Na naszej trasie do mety w Christchurch pokonamy bardzo krętą przełęcz Burkes, którą uwielbiają lokalni motocykliści. Zobaczymy też Mont Hutt oraz przejedziemy po równinach Canterbury.  

Dzień trzynasty. Wylot do Polski.  Lot z przesiadkami. Czas podróży nie powinien przekroczyć 24 godzin. 
Po śniadaniu z zwrocie motocykli czeka nas transfer na lotnisko. Transfer zamówiony jest na 3 godziny przed planowanym lotem. Czas lotu do Polski nie powinien przekroczyć 24 godzin. (w zależności od dostępnych i wybranych opcji lotów). Standardowe przesiadki na tej trasie to Sydney, Hong Kong, Dubai. 

Zobacz także

zobacz kalendarz

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie związane z wyjazdem! Nasz kontaktowy numer telefonu to 605 601 401  

MAROKO - BERBER TEA
Odwiedź motocyklem gorącą afrykańską pustynię! Prawdziwe Maroko od środka – wciągające, zachwycające i bezpieczne.
SYCYLIA - TAJEMNICE CORLEONE
Zapuść się w głąb pięknej Sycylii! Już tej jesieni, zapraszamy na całkowicie nową, niesamowitą trasę wokół tajemniczej wyspy. 
HISZPANIA - ROLLERCOASTER
Sprawdź się na krętych trasach Półwyspu Iberyjskiego. Wykwalifikowany opiekun i serwisant zawsze są do Twojej dyspozycji