GRUZJA – PANORAMICZNE TRASY KAUKAZU
GRUZJA – PANORAMICZNE TRASY KAUKAZU

Start / Koniec: Batumi - Gruzja 
Czas wyprawy: 7 dni (6 dni jazdy motocyklem) 
Dystans: około 1800 km / dzienne odcinki w granicach 250-350 km
Charakter trasy: widokowe drogi asfaltowe przeplatane mocno ubitym szutrem.
Zakwaterowanie: sprawdzone hotele ze specjalną atmosferą regionu
Wyżywienie: Śniadania 
Dni rekreacyjne: 1 dzień w Tibilisi 

Dzień pierwszy: Przylot do Batumi . Lot bezpośredni z Polski trwa ok. 3 godzin.

Z lotniska w Batumi odbiera Cię nasz transfer. Przy wyjściu z terminala  będzie czekał na Ciebie kierowca z karteczką na której wydrukowany jest logotyp oraz nazwa naszej firmy: ADVPoland. Kierowca zabierze wszystkich uczestników, którzy przylecieli danym lotem i zwiezie do hotelu. Po zalokowaniu w hotelu nastąpi wydanie zarezerwowanych motocykli.

Dzień drugi: Trasa Batumi - Mestia  Dystans 270 km (do pokonania w około 8 godzin)
Wyprawę rozpoczynamy w Batumi, znanego kurortu, położonego nad Morzem Czarnym, nazywanego przez wielu "gruzińskim Las Vegas". Tego dnia będziemy podróżować trasą wzdłuż morza w kierunku Poti (znanego z największego gruzińskiego portu) a następnie odbijając od wybrzeża, będziemy podążać w stronę górskiej krainy Svanetii. Droga jest dość kręta i niejednokrotnie prowadzi nad przepaścią. Z niej rozpościerają się niesamowite widoki na Kaukaz Wysoki i monumentalną górę Ushba (4710 m n.p.m.), zwaną wiedźmą. Nocleg został zaplanowany w Mestii. 

Dzień trzeci: Mestia -  Kutaisi - Shevardeni Dystans 250 km do pokonania w okolicach 8 godzin.
Dziś kierujemy się w stronę Kutaisi, które będzie punktem docelowym dnia. Czeka nas kręta i wymagająca trasa, przebiegająca przez góry. Odwiedzimy znany rezerwat przyrody - Sataplia w którym zwiedzimy jaskinie Prometeusza. Wieczorem wybierzemy się na spacer po urokliwym starym mieście Kutaisi - pierwszej stolicy Gruzji. 

Dzień czwarty: Kutaisi - Shevardeni   Dystans 320 km do pokonania w okolicach 8 godzin.
Przed nami krótkie odwiedziny w Gori (miasta w którym urodził się J. Stalin) oraz słynna na całym świecie, Gruzińska Droga Wojenna. Droga ta jest głównym szlakiem przecinającym Kaukaz Wielki. Ciągnie się przez 220 km, pomiędzy Kaukazem Południowym i Północnym. Odwiedzimy twierdzę Ananuri oraz przejedziemy przez najwyżej położoną Przełęcz Krzyżową (znajdującą się na wysokości blisko 2350 m n.p.m.). Tego dnia czekają na nas również spektakularne widoki na szczyt wulkanu Kazbek.

Dzień piąty: Trasa Shevardeni - Tibilisi  Dystans 150 km do pokonania w okolicach 4 godzin.
Dziś krótki ale bardzo ciekawy odcinek, który zaprowadzi nas do Tibilisi, malowniczo położonej stolicy Gruzji. Dotrzemy do niej w okolicach południa a dzięki temu będziemy mieli okazję do zwiedzania miasta jeszcze tego samego dnia. Czeka tu na nas sporo atrakcji. Zobaczymy stare miasto oraz jego kolorowe zabytki. Wieczorem dla chętnych, zaplanowaliśmy biesiadę z tradycyjną muzyką oraz degustacją win i potraw gruzińskich.

Dzień szósty: Tibilisi - Achalciche  Dystans 280 km do pokonania w okolicach 8 godzin.
Przed nami piękna trasa, oddalona od zgiełku i ruchu. Poczujemy klimat prawdziwej, niedostępnej dla cywilizacji Gruzji, słynącej z pastwisk, winnic oraz nieskażonych krajobrazów. Największą atrakcją dnia, poza trasą motocyklową, będzie Vardzia - potężne, średniowieczne miasto wykute w skale.

Dzień siódmy: Trasa Achalciche - Batumi  Dystans 170 km do pokonania w okolicach 5 godzin
Ostatni ale napewno nie nudny odcinek naszej wyprawy. To rewelacyjna trasa na której sprawdzą się nasze motocykle serii GS. Serpentyny, przepaście, przeprawy przez mosty i miejscami szutrowa ale ubita nawierzchnia, pozwolą poczuć klimat prawdziwej przygody. Proponowany odcinek niesie motocyklowe wyzwanie ale absolutnie jest do pokonania, nawet przez początkujących motocyklistów. Dla osób, którym jazdy będzie wciąż mało mamy dłuższy odcinek prowadzący przez Bordżomi i Kobuleti. (ok. 120 km dłuższa trasa) Wieczorem oddajemy motocykle i świętujemy zakończenie wyprawy.

Dzień ósmy: Powrót do Polski. Czas lotu bezpośredniego nie powinien przekroczyć 3 godzin
Transfer z hotelu na lotnisko przewidziany jest w okolicach 3 godzin przed wylotem. Z recepcji hotelowej, odbierze Cię nasz kierowca i wraz z innymi uczestnikami wyjazdu, odwiezie na lotnisko.


 
PLAN WYJAZDU MOŻE ULEC ZMIANIE W ZALEŻNOŚCI OD DOSTĘPNYCH LOTÓW, KONDYCJI GRUPY LUB WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH NA TRASIE

Zobacz także

zobacz kalendarz

Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie związane z wyjazdem! Nasz kontaktowy numer telefonu to 605 601 401  

SZKOCJA – KRAINA BRAVEHEARTA
Śladami najlepszych destylarni whisky. Kręte trasy, bajeczne widoki, zielone wzgórza i zamki, wśród których kręcono Harry’ego Pottera i Bravehearta.
KOLUMBIA – ŚLADAMI ESCOBARA
Daj się porwać… ekscytującej motocyklowej przygodzie. Poczuj dreszcz emocji, podbijając Amerykę Południową na motocyklu BMW GS! 
SYBERIA – SKUTERY ŚNIEŻNE
Zamień na moment motocykl na prawdziwy skuter śnieżny! Teraz niesamowita Syberia, a po drodze Moskwa, będą na wyciągnięcie ręki