Gorące piaski maroko
Marzec 2017
Maroko, nazywane krajem zachodzącego słońca to idealny kraj na wyprawę dla wszystkich, którzy chcą doświadczyć bajkowej, skąpanej w pustynnym słońcu przygody z siodła motocykla.

MAROKO
MAROKO

To właśnie tutaj rozpoczyna się Twoja 10 dniowa motocyklowa przygoda z Królestwem Maroka !  Oderwij się na chwilę od codzienności.  Zmień dotychczasowe otoczenie na prawdziwą egzotykę 
 

Orientalne bazary, masywne góry, wielbłądy, niekończąca się pustynia, egzotyczne przyprawy, wybitne drogi - to jest Maroko! Trasa rozpoczyna się w Maladze, podróż promem do Afryki jest już zaplanowana na pierwszy dzień jazdy.
               

Od razu zaczynamy kilka ważnych atrakcji: Góry Rif ze swoimi drogami motocyklowymi, niebieskie miasteczko CHefchaouen, starożytne miasto Fez ze słynną na całym świecie mediną którą obchodzimy z polskojęzycznym przewodnikiem. Dalej  czeka na Ciebie Park Narodowy Tezzeka, Góry Atlas i wreszcie Sahara i miasteczko dakarowe Merzogua. 
Będziesz pod wrażeniem wąwozów Todra oraz Dades.
Zobaczysz studio filmowe CLA znane z oskarowych produkcji.

Po pustyni ponownie przekraczamy Atlas. Jest to Kasbah region - dawnych fortyfikacji i zamków, zwykle zlokalizowanych w historycznych częściach miast.

Marrakesz jest naszym następnym wyróżnieniem.
Czwarte co do wielkości miasto Maroka ma coś do zaoferowania dla każdego. Ponieważ spędziliśmy tutaj dzień odpoczynku, będziecie mieć wystarczająco dużo czasu, aby zwiedzić miasto lub pójść na małą przejażdżkę z przewodnikiem!                                                                       

Z Marrakeszu trasa prowadzi nas na północ i wkrótce przekroczymy granicę z powrotem do Europy, nasza wycieczka kończy się w Maladze.

Razem z ADV wyruszasz w bajkową, opracowaną w najdrobniejszych szczegółach trasę po urokliwych zakątkach Maroka. Pięknie i bezpiecznie ! Jeździmy po sprawdzonych, solidnych i bezpiecznych trasach asfaltowych. Odwiedzamy miejsca, do których dociera niewielu turystów ze zwykłym atlasem pod pachą. Zwiedzamy wiekowe zabytki z doskonale obeznanym, polskojęzycznym przewodnikiem. Zachwycamy się po drodze bajecznymi widokami bezkresnej pustyni, mijamy malownicze górskie przełęcze, serpentyny i dajemy się porwać magii tych egzotycznych miejsc, kolekcjonując jedyne w swoim rodzaju wrażenia! Podczas wspólnej wyprawy zapewniamy samochód serwisowo-bagażowy. My zabieramy Twoje bagaże – Ty delektujesz się niczym nieskrepowaną jazdą. My zapewniamy wsparcie doświadczonego mechanika przy ewentualnej awarii – Ty po naprawie wsiadasz na motocykl i jedziesz dalej! Maksimum wrażeń – minimum umiejętności ! Naszym priorytetem jest zapewnienie maksimum atrakcji i pozytywnych wrażeń odpowiadających Twoim umiejętnościom. Każda trasa została zaplanowana od A do Z dopasowując stopień trudności do Twoich oczekiwań i kwalifikacji. Jesteś mniej zaawansowanym riderem? Zatem pojedziesz z mniej zaawansowaną grupą innym tempem lub inną (co ważne: tak samo atrakcyjną) trasą, niż stare wygi. Zabawa i przyjemność z jazdy przede wszystkim!  

PRECYZYJNIE ZAPLANOWANE TRASY
Maroko kojarzy Ci się z trudnymi do przeprawy pustynnymi ścieżkami? Nic z tych rzeczy! Jeździmy po sprawdzonych, solidnych, bezpiecznych trasach nie wymagających od Ciebie żadnych specjalnych umiejętności.  Zaplanowane odcinki to średnio 200-350 km/dziennie do pokonania w 6-8 godzin. Każdy motocykl z naszej floty jest wyposażony w nawigację BMW Navigator V z zapisanymi trasami podróży z oznaczonymi punktami szczególnymi : hotelami, restauracjami i punktami widokowymi.

WYPOCZYNEK / KLIMATYCZNE I WYGODNE HOTELE O WYSOKIM STANDARDZIE! 
Podobnie jak z zegarmistrzowską precyzją organizujemy całą trasę, tak i wypoczynek po jeździe zaplanowaliśmy w najdrobniejszych szczegółach. Jadąc z nami masz gwarancję noclegów w sprawdzonych i wyjątkowych hotelach. Jedyna w swoim rodzaju atmosfera, bezpieczeństwo ludzi i sprzętu pozostawionego na parkingu to dla nas absolutne priorytety.

W planie mamy degustacje jedynej w swoim rodzaju kuchni regionalnej pełnej intensywnych, aromatycznych smaków, czy np. wieczorki przy ognisku na pustyni w rytmie muzyki i bębnów Tuaregów. Czy może być coś lepszego po dniu pełnym intensywnych wrażeń?

LICZĄ SIĘ LUDZIE
Nie masz z kim wyruszyć w trasę? Jedź razem z nami, a błyskawicznie poznasz nowych, fantastycznych przyjaciół na motocyklu! Już od pierwszych chwil po przyjeździe budujemy ciepłą i przyjacielską atmosferę sprzyjającą zarzucaniu towarzyskich sieci. Wystarczy jeden dzień, aby obcy dla siebie ludzie poznali się lepiej jadąc ramię ramię na motocyklach.

Większość uczestników naszych wypraw to „single”, którzy wracają z trasy bogatsi o zupełnie nowe przyjaźnie! Sam wiesz, jacy fantastyczni i towarzyscy ludzie jeżdżą w siodle. Teraz będziesz miał okazję ich lepiej poznać!

MOTOCYKLE W NASZEJ WYPOŻYCZALNI - Skontaktuj się za nami a doradzimy konkretny model!
Jako jedyna w firma w Polsce dysponujemy pełną gamą modeli motocykli serii GS rozbudowaną dodatkowo o komfortowe BMW R1200RT. Podczas wyjazdu do Maroka dostępne modele to: BMW F800GS, BMW R1200GS oraz BMW R1200RT. Wszystkie modele dostępnych motocykli występują także w wersji obniżonej, która umożliwia komfortowe podróżowanie osobom o wzroście od 157 cm. 

NAWIGACJA NA ZAPLANOWANEJ TRASIE 
Każdy motocykl z naszej floty, który zabierasz na wyprawę, wyposażony jest w najnowszy model nawigacji BMW Navigator z zaprogramowaną trasą podróży. Wystarczy wcisnąć przycisk - Maroko Dzień 1 a motocykl poprowadzi Cię od hotelu, przez wszystkie zaplanowane atrakcje turystyczne oraz restauracje do miejsca docelowego. Dzięki temu zawsze będziesz podążał wybraną  trasą i nic Cię nie ominie nawet w sytuacji gdy zechcesz odłączyć się od grupy czy znajomych. Nie musisz też przed wyjazdem kupować i organizować dodatkowych map do własnej nawigacji, obejmujących część świata w której będziesz się poruszał.  Codziennie, podczas porannej odprawy nasz opiekun omówi zaplanowany odcinek, jego charakterystykę oraz elementy na które należy zwrócić uwagę - dzięki czemu zawsze będziesz zorientowany gdzie jesteś i co Cię otacza.

Całej naszej podróży zawsze towarzyszy samochód serwisowo-bagażowy, który pełni kilka funkcji podczas wyjazdu. Przede wszystkim zapewnia komfort Twojej podróży ponieważ przewozi bagaże a dzięki temu Ty jeździsz swobodnie motocyklem bez dodatkowego obciążenia. Jest on również doskonale wyposażony w niezbędne akcesoria serwisowe takie jak zapasowe opony, narzędzia, klocki hamulcowe oraz części serwisowe, które mogą okazać się niezbędne - dzięki temu Twoja podróż nie będzie przerwana w sytuacji awaryjnej. To właśnie tym samochodem podróżuje nasz serwisant, który chętnie pomoże w każdej sytuacji. W naszym samochodzie zawsze jest dodatkowe miejsce dzięki czemu Ty lub Twój pasażer, który będzie chciał odpocząć zawsze może z niego skorzystać. 

Polskojęzyczny, lokalny przewodnik w miejscach szczególnie istotnych turystycznie. Dzięki naszym szerokim kontaktom w branży turystycznej, Ty jako uczestnik wyjazdu masz możliwość skorzystania z miejscowych, licencjonowanych i przede wszystkim posługujących się językiem polskim przewodników, którzy chętnie oprowadzą Cię po najważniejszych miejscach Marrakeszu lub medyny w Fez (najstarsza medyna w Afryce Północnej). Dzięki temu nie musisz obawiać się egzotycznej  kultury a miejscowe zwyczaje staną się dla Ciebie jasne i bardzo szybko się w nich odnajdziesz. 

Zobacz jak może wyglądać Twoja przygoda z Maroko! 

       

NA CO JESZCZE CZEKASZ ?!

Wybierając naszą propozycję korzystasz:
- z bezpiecznego transportu motocykla lub z najlepiej wyposażonej wypożyczalni motocykli BMW w Polsce
- z naszego doświadczenia
- z map i przewodników po niedostępnych szlakach

Pobierz katalog pdf

Zobacz także

zobacz kalendarz
Zobacz propozycje
najbliższych wyjazdów motocyklowych z ADV Poland!
USA - PACYFIK
Poczuj się jak prawdziwy kowboj na motocyklu! Surowe oblicze Ameryki na pięknej trasie prosto do Wielkiego Kanionu
SYBERIA - SKUTERY ŚNIEŻNE
Zamień na moment motocykl na prawdziwy skuter śnieżny! Teraz niesamowita Syberia, a po drodze Moskwa, będą na wyciągnięcie ręki
USA - ROUTE 66, GRAND CANYON
Poczuj się jak prawdziwy kowboj na motocyklu! Surowe oblicze Ameryki na pięknej Route 66 prosto do Wielkiego Kanionu